Изгоре македонски автобус на пат кон Ниш


Автобус со македонски регистарски таблички изгорел на делот од автопатот кај Јагодина. Повредени во пожарот нема, потврди Министерството за внатрешни работи на Србија.

Според српските медиуми, пожарникарите го изгаснале пожарот кој го оквалификувале како самозапалување, а сообраќајот на овој дел од автопатот е нормализиран.

Автобусот се запалил изутрината на правецот кон Ниш, кај надвозникот за селото Кончарево и целосно изгорел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1