Изгореа три возила на едно семејство во Скопје


Полицијата извести дека синоќа, од засега непознати причини од непознат сторител е подметнат пожар во три возила на едно семејство од Скопје.

Пожарот бил пријавен околу 22 часот. Возилата биле паркирани на улицата 23 Октомври. Притоа опожарени се „фолксваген шаран“ сопственост на А.Б.(33), „пежо 308“ сопственост на А.Н. и „форд фиеста“ сопственост на А.Ј.(76) сите со скопски регистарски ознаки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1