Изрешетан со автоматска пушка среде кафич – Убиен поранешниот телохранител на Аркан (Видео/Фото)


Раде Ракоњац, поранешен телохранител на Аркан денеска е убиен во престрелка во белградската населба Автокоманда.

Ubistvo-Radeta-Rakonjca-07-_620x0Според иформациите Ракоњац инаку член на аркановата Доброволна Гарда, негов телохранител и тесно поврзан со многу луѓе од српското подземје меѓу кои и Лука Бојовиќ, седел во кафулето со пријатели во моментот кога двајца напаќачи влетале со автоматска пушка и отвориле оган.

Напаѓачите според очевидците не биле маскирани и истрелале повеќе од 9 куршуми кон масата на Ракоњац.

Објектот како и околните продавници имале камери и се е снимено.

Ubistvo-Radeta-Rakonjca-05-_620x0rade-rakonjac--

rade-rakonjac-ubistvo-kafic-foto-printscreen-pink-1396447173-472543Во престрелката повредени се уште 4 лица.

Еден од повредените е и екс репрезентативец, кошаркар на Партизан. Кој е опериран и е стабилно.

По пукањето, напаѓачите избегале со автомобил, кој подоцна е најде запален неколку улици подалеку во наслебата Вождовац.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1