Извршителите дерат и понатаму – За 1300 ден, граѓани плаќаат и по 130.000 – се појавуваат сметки од 1992 год


„За 1300 денари, граѓани плаќаат и по 130.000 денари – се појавуваат сметки од 1992 година, ова е непочитување на законот“, вели Глигорова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Извршители во моментов во Македонија имаат блокирано сметките на 80.000 физички лица. Дарко Попоски рече дека постојат фалсификувани предмети со фалсификувани договори од Стопанска банка АД Скопје за наплата на непостоечки побарувања.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1