Ја искористи кризата – Џони Деп си купи грчки остров


Познатиот американски актер Џони Деп го купил грчкиот остров Стронгили во Егејското Море за 4,2 милиони евра.

Островот е со површина од 0,2 километри квадратни, а зделката била склучена со помош на агенцијата за недвижности „Прото органајзејшн“, со седиште во Велика Британија.djoni dep i amber

Истата агенција им беше посредник и на глумците Бред Пит и Анџелина Џоли при купувањето на нивниот остров Јонско Море.

Педесет и две годишниот Деп е глумец, музичар, сценарист и продуцент, со три номинации за „Оскар“ и добитник на наградата „Златен глобус“.ostrov

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1