МАЈКИ ПАЗЕТЕ – Играчка со огромна ИГЛА на дофат на децата (Фото)


Родители ВНИМАВЈТЕ оваа огромна игла е всушност опавче од навидум безбедна пластична играчка за вашите деца. Ова пластично конче се паѓа како подарок од чоколадните таканаречени „изненадување“ чоколадни јајца. Купено е во еден голем супермаркет во Скопје, но го има во речиси сите продавници низ Македонија.

Опавчето отпадна додека 4 годишно дете си играше со кончето а на местото на опавчето остана оваа дебела и остра игла.

Што ли се може да се случи докулку детето се набоде а недајбоже да се погоди и во око или глава?!?!

IMG_2936 IMG_2937 IMG_2940 IMG_2941

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1