Ја избркале од станот, немала за кирија – оттогаш живее во ВОЗОВИ – поевтино и е


Изнајмување стан во Лондон е премногу скапо, па оваа девојка се одлучила на необичен и храбар чекор.

Леоние Мулер одлучила да живее во воз во Германија, откако била исфрлена од станот каде што претходно живеела.trainlive

Сега, студентката си купила месечна карта од 380 долари со која што може да се качи на бил кој воз без да треба да плаќа дополнително.

Во возот таа може дури и да се истушира.1trainlive

Нејзиниот багаж се состои од еден мал ранец полн со облека, документи за на факултет и таблет компјутер.

И додека Леоние повеќето од времето го минува во возовите, доколку возот помине во некој од градовите каде што има роднини таа преспива кај нив.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1