Ја обожаваше цела Југославија, а со години криела дека боледува од тешка болест


Имено, по редовниот преглед, лекарите одлучиле да ја задржат на одделението неврологија. Оттогаш животот на младата и секогаш насмеана пејачка Даниел се променил.Пред две години пејачката поради голема слабост отишла на лекар, по што невролозите решиле да ја задржат во болница.ni

– Првиот напад на вертиго го имав пред една година и три месеци. Тоа некако се санираше и некако продолжив нормално да живеам се до минатата недела, кога во станот во Загреб не ме фати слабост проследена со силна вртоглавица. Сето тоа се случи додека бев сама дома, а во прв момент не можев ни да се сетам кого да побарам. Ова е време кога сите се на годишни одмори, со исклучени телефони. Многу ми се вртеше, имав чувство како се да плива околу мене. Кога тоа малку се смири, се сетив на една пријателка која истиот момент ми рече дека не смееме да чекаме и дека треба да одиме во болница – рекла тогаш Даниела, која по прегледот невролозите решиле да ја хосптитализираат.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1