Ја одведе младата мајка во смрт, сега ја обвинува неа


Блаженка Наход, 29-годишната мајка од Србија која загина во страшна сообраќајка и го остави двегодишното синче без родител, замина во смрт поради нејзиното момче кое возело пијано со голема брзина.zrtvaizjava

Се работи за 34-годишниот Владан Чесаревиќ кој управувал пијан со својот автомобил марка БМВ на автопатот во близина на аеродромот “Никола Тесла”. Најпрво удрил во автомобил марка Мазда, а потоа и во камион.

Алкотестот покажал дека тој имал 1,5 промили алкохол во крвта, дознава “Блиц”.

– Прво, тој негирал дека возел, но оттогаш ја променил неговата изјава. Момчето кое ја однесе жената во смрт за да се одбрани тврди дека покојната управувала со автомобилот, пренесуваат српските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1