Малолетници од Србија силувале девојче


Српската полиција уапси тројца малолетници под сомнение дека силувале девојче.siluvanje500

 

Според српските медиуми, три момчиња на возраст од 16, односно 15 години, во соблекувалната на фудбалскиот клуб Колонија во Ковин, силувале 18-годишно девојче. Еден малолетник е сослушан и е пуштен поради кривична неодговорност.

Еден од уапсените ја познавал жртвата и ја намамил да дојде во соблекувалната.

Истрагата е сеуште во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1