Ја победи најтешката битка во животот. Нема повеќе рак!


Пејачката Дона Арес ја победи најважната битка во животот. Иако таа сеуште ги чека резултатите, таа се чуствува исто како и пред да се разболе.12105888_10153674052428330_257154043342701538_n-300x300

“Мојот бебешко розев дуксер со уши може да замине во пензија! Иако го немам конечниот резултат, сигурна сум дека ракот веќе го нема!!!

Килажата и состојбата од пред една година неможе да се мерат со мојата состојба денес. Што и да пишува на резултатот, ништо неможе да го расипе моето чувство дека сум оздравена и дека “ракот отплива“ – напиша пејачката на Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1