Ја спакувале жртвата во куфер: Брачниот пар убијци, на робија го води и своето новородено бебе


Ја убил мајката на својата партнерка, ја спакувал во куфер и ја оставил во близина на хотел.

Злосторството се случило во август минатата година,  кога американецот Томи Шефер брутално ја убил мајката на својата девојка и го сокрил нејзиното тело во куфер, кој потоа го оставил во близина на хотелот на островот Бали.

robija

Шефер денес бил осуден на 18 години затвор, но и неговата партнерка ќе мора во затвор бидејќи била соучесник во злосторството.

Со нив во затвор ќе биде и нејзиното бебе, кое парот го добил во меѓувреме.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1