Ја удрило струја од правосмукалката – Гостиварчанка со изгореници на рацете и телото


41 годишна гостиварчанка се здобила со изгореници на рацете и телото, откако доживеала струен удар од електрична правосмукалка.

pravosmukalkaЗа среќа жената се наоѓа надвор од животна опасност, но поради сигурност е префрлена на лекување на скопските клиники.

Како што информираат од МВР, во жената ја вклучила правосмукалката во својот дом при што од засега непознати причини таа претрпела струен удар и паднала во бессознание.

Била реанимирана во гостиварската болница, а поради повредите и изгорениците попладнево била пренесена во Клиничкиот центар во Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1