Ја заклучувала својата 6 годишна ќерка сама дома – за цел викенд да биде со љубовникот


Триесет и едно годишна жена од Лечестер два пати го заклучила девојчето само дома за викенд, со сок и колач за јадење. Соседите пријавиле во полиција.

Мајката чие име не се открива сепак ја избегна досудената затворска казна од 10 месеци, која беше суспендирана, поради тоа што таа сега има четврто дете кое сеуште го дои.zlostavljanje-dece-pedofilija-maltretiranje-hapsenje-620x350-43814

Во 2014 година таа два пати ја оставила својата 6 годишна ќерка сама дома, во станот во Лечестер, и патувала во Лондон да го посети својот љубовник.

На детето за тие два дена му оставала смао сок и колач за јадење.

– Го остававте ова дете само за да ги исполните своите сексуални и други потреби, го ставивте тоа пред вашите обврски кон ќерката што е непростливо за една мајка. Да се остави такво мало дете заклучено без можност ниту за влез ниту за излез, се можело да се случи, пожар, електричен спој, детето да падне… Дузина работи можеле да се случат и тоа сигурно ви поминало низ глава кога тргнувавте на пат за Лондон.Но и покрај се, сега кога имате бебе кое го доите, би било контрапродуктивно да ве пратиме во затвор – изјави судијата Мајкл Стоукс.

Мајката изјавила дека се чувствува засрамено, а нејзиниот адвокат ветил дека таа ќе помине низ бројни курсеви, програми и советувања како да биде подобар родител.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1