Јакимовски: Изненадени сме од големиот број неважечки ливчиња


zoran_popovskiГРОМ станува играч на политичката сцена во Македонија, изјави претседателскиот кандидат од оваа партија Зоран Поповски.

Лидерот на партијата, Стевчо Јакимовски, рече дека голема негативна дамка во денешниот изборен процес е големиот број неважечки ливчиња.

Јакимовски, воедно, упати честитки до кандидатот со најголем број освоени гласови во првиот круг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1