Јанко ЈАДИ БУРЕК се враќа – емисијата на Сител 3


Јанко со својата емисија ,, Јади бурек,, се враќа на малите екрани.

Како што објави на својот фејсбук профил утре на емисијата Бекстејџ на Сител, ќе оди интервју во кое тој ќе го најави почетокот на новата сезона на Јади Бурек на Сител 3.

Го прашавме да ни откире неколку детали околу емисијата, зошто си замина од претходната телевизија и што очекува од новиот ангажман – еве што ни кажа Јанко секако кратко и јасно во негов стил.

-морав да си заминам
-како тоа владин човек а без работа 4 месеци
-сител 3 намерно го одбрав затоа што ем си меинстрим ем можам да имам поголема слобода
-ист термин, ист концепт, емисијата ионака сама по себе еволуира, наметнати промени не се мој стил, сакам работите природно да го следат токот на нештата
-мислам дека ќе нема СМС но уште не е договорено
-отворени телефони
-скајп
-фејсбук
-гости и интервјуа
-и натаму сум под бојкот од страна на вцрхушката на сдсм која им брани на своите членови да гостуваат во емисијата

Емисијата треба да стартува во наредните денови, условно кажано. Точен датум не е одреден чисто од технички апсект, напишал Јанко.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1