Јанкулоска: Спасовски им ја предаде власта на криминалците, мирно ли спие?


Последната телеграма на техничкиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, го блокираше Министерството за внатрешни работи.

Тој издаде наредба да им се одземат овластувањата на вработените во полицијата, по што на социјалните мрежи се огласи и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска.

Јанкуловска на Твитер напиша: „Оливер Спасовски уште првиот ден им ја предаде власта на криминалците. Мирно ли спие?”jankuloska-tviterr500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1