Јапонец држи 5 заложници во банка – бара оставка од премиерот


Маж вооружен со нож влегол во банка и држи како заложници пет луѓе. Мажот кој ја окупирал банката во Јапонија има само еден услов – Ќе ги ослободел доколку владата на премиерот Јошихика Ноде поднесе оставка.

Вооружениот маж, кој во банката влегл рано утрото, побарал храна, пијалок и мегафон. Полицијата се обидува да го убеди да  се предаде.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1