Јавно камшикување: Бесни граѓани ги казнуваат одметнатите војници (ФОТО)


Околу 700 војници и офицери го положија мирно оружјето пред турската полиција и излегоа од седиштето на Генерал-штабот на Турската армија.kamshikuvane-640x428

Воениот врв кој се обиде да изврши државен удар и војниците ги чека истрага, судење и казна за велепредавство. На твитер се појавија фотографии на кои се гледа како насобраниот народ на Босворот ги казнува војниците кои уествуале во воениот пуч.

Многу бесни граѓани им приоѓаат на уапсените војници и ги камшикуваат со каиши

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1