Јавно WC: Дали е подобро да ги бришете рацете со хартија или да ги сушите со машина?


Вистина е дека во Македонија веќе секаде има тоалети во кој имате избор – хартија или уред за сушење… Што е подобро …The Puyallup Post

За сушење со машина ви се потребни околу 42 секунди – додека со хартија работата е завршена за 10 секунди. Сепак повеќето одбираат машина бидејќи не знаат кој се ја допирал хартијата доколку таа не е заштитена во посебно апаратче.

Погледнете го видеото

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1