Јелена Розга боледува од неизлечива болест!


За себе вели дека е вистинска лавица, но признава дека најголемите проблеми во животот не и ги приредил маж, туку тивок непријател – хипертиреозата.jelena rozga

Откако пред 18 години се појави на музичката сцена, Јелена Розга мами воздишки каде и да отиде. За себе вели дека е вистинска лавица, но признава дека најголемите проблеми во животот не и ги приредил маж, туку тивок непријател – хипертиреозата.

Во 2006 година почувствував промени на телото. Бев многу уморна, константно ја губев тежината и имав големи проблеми со кожата. Тоа беше баш во периодот кога мојот живот почна да се менува, само што ја напуштив групата Магазин и почнав со соло кариерата. Одлучив да посетам доктор и ми беше дијагностицирана хипертиреоза – пореметување на штитната жлезда”, открила Розга на која секое утро и почнува со хормонска терапија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1