Јоханес Хајндл утре и задутре на средби во Македонија


Специјалниот пратеник на Германија за Македонија и амбасадор во Виена Јоханес Хајндл утре и задутре ќе биде во Скопје, каде што ќе разговара со претставници четирите партии, потписнички на Пржинскиот договор, соопшти Германската амбасада во земјата.

Хајндл, според соопштението, ќе има средби и со амбасадорот на САД Џес Бејли и со другите амбасадори од земјите на ЕУ.johanes hajdl

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1