Утре се очекува силно невреме во Скопје


Утре во Макеоднија ќе има нестабилно време проследено со пороен дожд, ветер и грмежи.

Се очекува да наврнат и до 20 литри на метар квадратен.ulica dozd 3 mk

Ќе дува силен ветер и невремето ќе биде проследено со грмежи.
Во петок и в сабота ќе биде топло и ветровито со умерен до засилен југозападен ветер, кој ќе биде најизразен на повисоките места и на планините.

Услови за врнежи од дожд ќе има во сабота вечер и во понеделник.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1