ЈСП обезбеди автобуси за волонтерите- еве го распоредот на сообраќање


Автобусите на ЈСП- Скопје кои превезуваат волонтери за помош во поплавените подрачја во Скопје ќе поаѓаат во 9:00, 12:00 и 15:00 часот од следните локации:avtobus nov jsp

1.Ѓорче Петров – пред црквата Св. Петар и Павле; продолжува кон Карпош – спроти City Mall; продолжува кон Центар – Југодрво, потоа кон Хотел Континентал (Спроти Општина Гази Баба) и продолжува кон крајната точка.

2. Кисела Вода – пред општина Кисела Вода, продолжува кон Аеродром – на бул. Србија пред ОКТА и продолжува кон крајната точка.

3. Бутел – пред стара општина Бутел, продолжува кон црква Св. Јован и продолжува кон крајна точка е Обилконица (Пункт накај Стајковци).

Последното враќање е во 19:00 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1