Кај бог е поскапо и паркирањето – посебно ако си во Македонија (Фото)


Оваа фотографија стана вистински хит на фејсбук. Нема информација каде е направена фотографијата но според пишувањата се работи за поставен импровизиран знак за паркинг место.

На знакот е потенцирано дека паркингот е црковен а цената ни помалку ни повеќе е 100 денари – изгледа бог ти го чува автомобилот на овој паркинг 🙂

parking bog

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1