Кајмакоски во акција: Подготвува нова песна на српски јазик/Видео


Популарниот Даниел Кајмакоски на својот Инстаграм профил објави кратко видео од подготовката за неговата најнова песна.daniel 544

Станува збор за песна на српски јазик, се уште не се знае насловот, а се знае дека во реализацијата му помага композиторката Александра Милутиновиќ.

– Нова песна, наскоро, напиша Кајмакоски под видеото со кое ги израдува своите бројни фанови.

 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1