Како да ги блокирате досадните покани за игри на Фејсбук (Видео)


Дали сте бесни поради исте Candy Crush и Farmville покани од вашите пријатели на Фејсбук? Премногу сте внимателни и не им се обраќате директно да ги замолите тоа да не го прават. Но, постопи друг начин.fejs33

Еве како ќе ги блокирате поканите за игри од поединци или одредени игри:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1