Како да ги ,,напалите,, – Вагата галете ја по грб, ракот по градите


 

Овен
Нека знаат дека го обожувате, никогаш немојте да му диктирате, но ниту да се согласувте во се – тоа му е многу досадно. Тие сакаат да доминираат, сексот често е груб, брз и многу возбудлив. Возбудете го со топла со масажа на тилот на главата, или грицкање на уво.

Бик
со Бикот треба да сте трпеливи. Ќе се исплати, бидејќи биковите се страствени љубовници и издржливи, но тие немаат иновативност. Бакнување на вратот ќе ги излуди.

Близнаци
Близнаци сакаат да разговараат и се воодушевени кога ќе ги прошират своите хоризонти. Тие сакаат да експериментираат и не се срамежливи. Се палат на раце, прсти.

Рак
Ако им давате комплименти треба да се искрени и иновативни, во спротивно ќе бидете веднаш прочитани. Всадете им чувство на доверба и дозволете им да ви помогнат. Сексот со рак ги вклучува сите сетила, но не очекувајте никакви новини. Галење гради ги возбудува, пишува intimatemedicine.

Лав
Лавови “паѓаат” на восхит и комплименти, па дури и кога не се целосно искрени. Тие се многу емотивна и страсна љубовници, и претпочитаат позната територија, каде се најдобри. Не може да се спротивстави на масажа и гребкање по грбот.

Девица
бара партнер кој ќе ги стимулира интелектуално. Многу ретко ќе се одлучат за авантура, секс на долги патеки за нив е најважен за да стане подобар и подобар со текот на времето. Доста се конвенционални и не сакаат неочекувани ситуации. стомакот им е еден од главните ерогени зони.

Вага
Вага допуштете им да говорат сами за себе. Најчувствителниот дел од телото им е долниот дел на грбот и задникот.

Шкорпија
не се обидувајте да ги контролирате, но треба да знаете дека не ми се допаѓаат ни ,,млаки,, луѓе. Секс со Шкорпија е интензивен, страстен, тие се многу издржливи и подготвени да ги исполни сите видови на фантазии. Гениталиите се нормално нивните ерогени зони.

Стрелци
Да ги привлече мора да ја задржите вашата емоционална дистанца. Тешко е да се заплетка во врска. Дури и кога ќе се вовлече во неа, мора да бидат подготвени да ви ги споделат своите фантазии. Тие се кралеви на авантура, сакаат да истражуваат. Не се за конзервативни партнери. Се фокусираат на нивните бутови.

Јарец
сакаат да се зборува за сериозни прашања и мора да направите да се смее. Тие се многу издржливи љубовници, тие водат љубов цела ноќ, но не премногу креативна. Галење на нивните нозе и колена ги пали.

Водолија
за нив е многу важна добра комуникација и флексибилност. Ерогени зони – на нивните зглобови и листови. Масажа. Сексот го гледаат како забава, сакаат набрзинка и кратко.

Риба
Рибата ќе ја плените ако и зборувате за окултното и духовност. Тие сакаат партнер кој ќе им дели комплименти, ќе ги избезуми масажа на стопала, бидејќи тоа им е главна ерогена зона. Сакаат еротски игри, играње на улоги, и така натаму.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1