Оваа жена има обем на струк 50 см (Видео/Фото)


Iona Spanderberg, модел од Романија тешка е 38 килограми и обем на струк 50 сантиметри. Иако многумина мислат дека има анорексија, таа тврди дека е сосема здрава.

Пропорциите и се 32-30-32, а ја викаат ,,жена песочен часовник,,

Кога била тинејџерка струкот и бил уште помал 45 сантиметри, а децата често се подбивале со неа, поради што имала комплекси и паднала во депресија.

,, некои медиуми дури и пишуваа кога почнав со манекенството дека сум вадела ребра за вака да изгледам, како би била необична и би се пробила во модната индустрија, но ова е мајка природа, ништо на себе не сум менувала,,, вели Иона

Ова е видео приказната за оваа девојка која и официјално го има најмалиот струк во светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1