ФОТО: Тепачка по натпреварот Вардар Про – Металург


 

Откако завршил натпреварот навивачите на Вардар влегле на теренот за да се пресемтаат со навивачите на Металург. Морало да реагира и полицијата. Нема информации дали има приведени и повредени. Фотографијата е на Нова Македонија.

Натпреварот заврши со победа на Вардар Про 27:26 со гол во последната секунда

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1