Забранет секс со риби, професионални ,,киначи,, обезглавување ако се мастурбира – бизарни секс закони


Забранет секс со риби, професионални ,,киначи,, обезглавување ако се мастурбира – бизарни секс закони. Неверојатни секс закони и правила ги има секакви – од бизарни до смешни:

1. Мастурбација во Индонезија се казнува со декаптација – обезглавување

2. Во американската држава Вајоминг е забрането да имаат сексуален однос во ,,ладалник,, стоејќи.

3 во хотелот Sioux Falls, Јужна Дакота во собите има само одделни кревети. Ако изнајмите соба за една ноќ, просторот помеѓу креветите мора да биде минимум еден метар. Исто така е забрането да имаат секс на подот помеѓу леглата.

4. Во муслиманските земји е забрането да се погледне во половите органи на покојникот. Погребниците мораат на покојникот да му ги прекријат полните органи додека ги подготвуваат со парче од дрво или тула.

5. Во Минесота нелегално е луѓето да имаат секс со риба.

6 во Минесота, жените се законски заштитени и може да одбијат секс ако партнерот има лош здив од јадење кромид или сардини.

7 Во 18 земји во Америка е забрането да се има видлива ерекција на јавно место.

8 Во просториите на судот во Невада, забрането е да се оди на работа облечен во костум на пенис.

9 Во истата држава забрането е секс без кондом.

10 Во Ромбох, Вирџинија, е забрането да се има сексуални односи додека е запалено светлото.

11 Во американската држава Јута е забрането да имаат секс додека се во возило на брза помош. Ако сте жена, ќе бидете казнети, и вашето име можат да го објават во весниците. Ако сте маж, никому ништо.

12 Во областа на Вашингтон Државата е забрането да имаат сексуален однос со девица – под никакви околности ова не е дозволено.

13 Во Колумбија, женита можат да имаат сексуални односи само со сопругот, и на чинот кога тоа се случува прв пат мора да присуствува мајката на жената.

14 Во Боливија, е нелегално да се има сексуални односи со мајка и ќерка во исто време.

15 Во Хонг Конг, жената може да го убие нејзиниот сопруг кој бил неверен, но тоа само може да го стори само со голи раце – без оружје. Од друга страна, може да ја убие љубовницата на било кој начин.

16 Во Бахреин, машки лекар кој мора да прегледа женски гениталии, не смее да гледа директно во нив – па мора да се служи со огледало.

17. Целата област на САД забрани употребата на загрозени видови во јавни или приватни изложби поврзани со сексуални односи помеѓу видовите. За ова правило, исклучок се само инсекти.

18 Во Либан, мажите, може да имаат сексуални односи со животни, но само ако животните се женки. Однос со машки животни се казнува со смрт.

19 Во некои муслимански земји е смртен грев да се јаде месо од јагне со кое некој имал сексуален однос.

20 Во Гуам постојат мажи кои патуваат и дефлорираат жени. Односно им ја одземаат невиноста. За оваа работа тие се и платени, а и бизнисот добро им оди, бидејќи во оваа земја жена не може да се омажи ако е невина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1