Пренасочување на „Илинденска“ во понеделник и вторник


Поради изведување градежни активности на булеварот „Илинден“, во понеделник и вторник, сообраќајот и во двете насоки ќе биде пренасочен на ново асфалтирана делница на потегот од крстосницата со улица „МАНАПО“ до бензинска пумпа „Макпетрол“.

За време на изменетиот режим на сообраќај, градските власти апелираат сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај и да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1