Како да ја исчистите изгореницата од цигари на мебелот?


Откако гостите ќе си отидат, сигурно ќе забележите некоја нова дупка од жар од цигара на вашиот омилен тросед, фотелја или тепих. Но, не паничете. И за оваа незгода постои соодветно решение.

cigaraЕден од начините на кои можете да го решите овој проблем е да нанесете хидроген или да го истриете саканото место со лимон, па да го оставите на сонце.

Кога ставате хидроген на изгореното место, важно е да проверите дали бојата се оштетува и дали материјалот пушта боја.

Кога ќе нанесете хидроген малку протријте, па потоа исперете го материјалот. Повторувајте ја постапката неколку пати.

За тепихот и сите плетени површини, искористете ја оваа постапка:

CrnoBelo.com

Ис

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1