Како да проверите дали ви е пуштена евтината тарифа од 14 до 16 часот


Прилагодувањето на броилата за новата тарифа е во полн ек.

Промените се планира да завршат на 24ти октомври. Но како да бидете сигурни дека Вашето броило има евтина тарифа.

Едноставно погледнете на дисплејот од броилото во периодот од 14 до 16 часот, од понеделник до сабота.

Доколку во тој период на екранот ви се појавува индикаторот Т2, тоа значи дека имате евтина струја.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1