Како да спречите појава на акни по депилација


med kafeav sekjerВо сад ставете една четвртина чаша кафеав шеќер и измешајте го со една четвртина мед- природна хидратантна крема која ќе го омекне надворешниот слој на кожата, но и ќе спречи појава на мозолчиња.

Во случај да се појават неколку мозолчиња, можете да употребите и масло од лаванда, за да го ублажите црвенилото и иритацијата која ќе се појави заедно со мозолчињата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1