Како темелно да ја исчистите тастатурата за само две минути


Ако го поминувате работното време над тастатура, сигурно сте свесни колку бактерии се пренесуваат на вашите прсти со секое отчукување на буквите доколку не посветите доволно и редовно време на нејзино чистење.

kompjБез оглед на тоа колку внимавате на чистотата, за време на работата на компјутерот, тастатурата секако ќе се извалка.

Природната маснотија на рацете во комбинација со прашината и остатоците од храна која ја конзумираме, со тек на време се собира на тастатурате и со тоа преставува одлична подлога за развој на многу болести.

Многу вируси, всушност, лежат во овие празнини.

Погледнете го видеото и исчистете ја тастатураа за две минути.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1