Како денес изгледа најпознатото дете хулиган во светот (Фото)


Детенцето кое во дрес на Феенорд на еден меч од трибините покажа среден прст е е една од најпознатите спортски фотографии, а тоа детенце е најпопуларниот фан на холандскиот тим.

Сепак, годините минуваат, времињата се менуваат, детенцето порасна, но љубовта кон Феенорд остана иста.

feebord2-500feenord-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1