Како го победив ракот: Психата е многу важна, не и се предавајте на болеста!


Пејачката Анабела Атијас во една прилика изјавила дека кај ракот на дојка најважно е да се открие на време.

Имала само 19 години кога го оперирала ракот на дојка, за што конечно јавно прозборе.anabela-atijas-640x500

-Една вечер после враќање од град, додека се бањав, напипкав грутка на градите. Веднаш ме фати паника, ја разбудив мајка ми и утредента отидовме на преглед, во рок од два дена ми беше направена биопсија и операција. Неколку месеци бев на хормонска терапија и успешно се излекував бидејќи туморот беше откриен на време, се помина без последици.

После тоа останав бремена, добор ја поднесов бременоста, но не можев да ја дојам Луна. После шест години,вградив силикони, иако лекарите ме советуваат тоа да го направам и порано. Психата е многу важна, не предавајте се на болеста, живејте со тоа како да е моментален проблем, кој ќе биде решен, рекла Анабела за еден српски магазин.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1