Како изгледа еден совршен ден за жената?


Многумина мислат дека идеален ден за жената која има многу обврски е спа и масажа?!е не Сте се излажале!

Според најново истражување, на врв на скалата на желби во идеален ден, освен квалитетен сон, би требало да бидат романтичните моменти.

Истражувањето во кое се анкетирани околу 900 жени на просечна возраст од 38 год. анализирало што се би сакале да прават жените.

После 8 часа мирен сон, следни на скалата на желби се:

Интимни моменти со партнерот ( 106 мин. )

Време на компјутер ( 98 мин. )

Дружење со пријателите и драги луѓе ( 82 мин. )

Опуштање ( 78 мин. )

Шопинг ( 56 мин. )

Зборување на телефон ( 57 мин. )

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1