Како изгледала лабораторијата за производство на синтетичка дрога во Тетово (ВИДЕО)


Српското министерство за внатрешни работи објави видео од лабараторијата во Тетово во која се произвдувала синтетичка дрога.Оваа мини фабрика е откриена во заедничка акција на македонската и српската полиција.

Пронајдени се околу 300 килограми синтетичка дрога, а според неофицијалните информации најголем дел од запленетата дрога била „Каптагон била наменета за борците на ИСИЛ.

Tv Nova

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1