Како лесно да направите лила јајца


Се ближи Велигден – еве една прекрасна идеја за вашата велигденска трпеза – Полнети лила јајца.

Откако ќе ги сварите јајцата, излупете ги, исечете на половина и извадете ја жолчката. Во посебен сад помешајте со малку мајонез, зачини по ваш избор.

Преполовените белки ставете ги потопени во сок од цвекло – оставете да остојат се додека не ја добијат нијансата која ја сакате. потоа наполнете со смесата од жолчки и имате прекрасен декоративен изглед на вашата трпеза,

jaja2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1