Како мажите може да се претворат во жени… во прекрасни жени? (Видео)


Пет мажи, една шминка. Овој проект нема за цел да исмее некого, туку да ја покаже моќта на шминката и трасформацијата. Како мажите може да се претворат во жени… во прекрасни жени?kako-mazhite-mozhe-da-se-pretvor-660x300

Како што го чекаат фамозниот чин на шминкање, истите се доста скептични за чекорот што ќе го преземат. Без да се изненадите, професионалниот допир на мејкап артистот ги изненадува и ги расположува додека тие имаат можност во огледало да ја видат „поубавата половина“ од себе.

Погледнете го видеото!

Popara.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1