Како се чисти флека од црвено вино?


Кога некаде ќе истурите црвено вино, најдобрата опција која може да ја направите е на местото да ставите бело вино, но бојата од овошниот сок никогаш нема целосно да се отстрани.

fleka_1393442591_670x0

Кујнска сол која ќе ја апсорбира течноста е решение.. Ова решение важи ако флеката се наоѓа на гардероба, прекривач, завеса, мебел и други меки предмети. Исто така, ако парчето ткаенина на која истуривте црвено вино е од памук, доволно е да го оставите да отстои во топла вода, а потоа да исперете како и вообичаено.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1