Како што му доликува: Херојот доби улица со своето име


Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Столе Стоилов доби улица со своето име во Скопје

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1