Фил Колинс итно префрлен во болница


Славниот пејач Фил Колинс итно е префрлен во болница, а сите негови концерти во наредниот период се откажани.

Килинс паднал во хотелската соба и сериозно се повредил. Во моментов е во лоша состојба, а главата му е преврзана во завои. Свесен е и може да зборува, но вознемирен е, бидејќи морал да ги откаже настапите.

Според информациите, ноќта тргнал да оди во тоалет,но се сопнал на скалите во својата хотелска соба и сериозно се повредил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1