За него тајно се омажила – Драгана пред Тони била во врска со овој политичар


Фолк ѕвездата Драган Mирковиќ имала голема љубов пред бракот со бизнисменот Тони Бјелиќ. Врската со овој човек траела 10 години.

Станува збор за бизнисмен, политичар и некогашна ѕвезда, менаџерот Зоран Башановиќ. Драгана и Зоран биле заедно во деведесетите години од минатиот век. Во тоа време, Башановиќ на Драгана освен момче ѝ бил и менаџер.

Но, по кратко време Драгана го запознала Тони со кој се омажила во тајност и без голема проследеност од медиумите. Денес, Драгана и Тони имаат две деца, ќерката Мануела и синот Марко.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1