Какво време нѐ очекува викендов?


Времето денеска сончево со умерена облачност и свежо. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и северозападен правец, особено долж Повардарието каде на места ќе достигнува брзина околу 60 км/час.mk skopje vodno sonce22

Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени.

Утре кон крајот на денот и в недела претпладне ќе има услови за слаби локални врнежи од дожд, а на планините од слаб снег.

Потоа од понеделник времето ќе биде стабилно и суво со постепен пораст на дневната температура.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1