Какво време нè очекува денес?


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд.

Врнежите ќе бидат повеќе застапени во јужните и западните делови. Во северниот дел од земјава ќе има подолги сончеви периоди, а врнежи во овие денови се очекуваат во попладневните часови. Ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец.dozd

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 13 до 19 степени.

Во Скопје времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне, особено во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

Во понеделник и вторник ќе преовладува претежно облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, а повеќе врнежи се очекуваат претпладне. Потоа следува период на стабилно и суво време.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1