Какво време не очекува за време на продолжениот викенд


Во сабота преодна стабилизација на времето. Ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Минималните температури од 7°C до 17°C, а максималните ќе достигнат до 22°C односно до 32°C. УВ индекс 8.

oblaci mk2

 

Во недела претпладне ќе биде умерено облачно со повремени сончевио периоди, попладне нестабилно со врнежи од дожд и пад на температурите. Утринските од 5°C до 15°C, а дневните ќе се движат од 20°C до 30°C.

Нестабилно со услови за локални врнежи од дожд ќе има и во понеделник. Утринските од 6°C до 16°C, а дневните ќе се движат од 17°C до 27°C.

Weather4all.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1