Камени мост и „Око“ затворени два дена поради појадокот


Камениот и мостот „Око“ ќе бидат целосно затворени за движење на граѓаните, од 18 часот во сабота до 13 часот в недела, поради подготовки и одржување на манифестацијата „Појадок на мост“, соопшти Град Скопје. kameni most

Град Скопје во соработка со Средното угостителско училиште „Лазар Танев“ по петти пат го организира настанот „Појадок на мост”, што ќе се одржува в недела на 14 септември, од 9 до 11 часот на Камениот мост и мостот „Око“.

Годинава се обезбедени 2.700 билети за македонските граѓани и двесте билети за странци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1